جمعه 01 تیر 1397 ساعت: 02:13

هنر ایرانی

مقالات تخصصی

موسیقی محلی ایران
مقالات تئاتر

شنبه 92/12/17 | ساعت: 10:18 | کد خبر: 2227 | بازدید: 451286 | ©
پست الکترونیک
چاپ

مجید ملانوروزی که به تازگی به عنوان سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران جایگزین احسان آقایی شده است از بازگرداندن جایگاه واقعی به این موزه به عنوان محلی برای ارائه آثار هنری برتر و تداوم روند امانت‌سپاری آثار گنجینه خبر داد.

به گزارش هنر ایرانی به نقل از خبرگزاری فارس، مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد که به تازگی به عنوان سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران جایگزین احسان آقایی شده است درباره مهمترین برنامه‌های خود در این موزه به خبرنگار هنرهای تجسمی فارس توضیح داد: موزه هنرهای معاصر تهران باید از نظر برگزاری نمایشگاه‌ها،‌همایش‌ها و .. از نظر کیفی در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد و محلی برای ارائه آثاری از هنرمندان برتر باشد.

وی افزود: ما ممکن است از جشنواره‌ها و برنامه‌های هنری با کیفیت خوب استقبال کنیم و به برگزاری آن کمک کنیم اما در موزه هنرهای معاصر تهران باید بهترین اتفاق‌ها و رویدادهای هنری را از نظر کمی و کیفی شاهد باشیم چرا که این موزه مهمترین مرکز تجسمی کشور در حوزه هنرهای معاصر است و این جایگاه باید حفظ شود.

سرپرست جدید موزه هنرهای معاصر تهران درباره احتمال خرید آثار برای گنجینه این موزه هم گفت: پیگیر این موضوع هستیم که اگر امکانات آن فراهم شود آثاری از هنرمندان ایرانی و خارجی برای گنجینه خریداری کنیم و همچنین از حضور هنرمندان خارجی در برگزاری ورک‌شاپ‌ها، همایش‌ها و ... نیز بهره‌مند شویم.

ملانوروزی درباره موضوع امانت آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران هم گفت: موضوع امانت آثار گنجینه را نیز پیگیری خواهیم کرد و اگر مشکلات بیمه آثار از سوی کشورهای متقاضی برطرف شود، آماده امانت سپاری آثار گنجینه هستیم.

وی افزود: در این رابطه با کشور اسپانیا و فرانسه نیز در حال رایزنی هستیم که اگر مشکل بیمه آثار حل شود، روند امانت سپاری‌ها ادامه خواهد یافت.

----------------
تمامی حقوق برای هنر ایرانی محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اضافه کردن نظر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

هنر ایرانی، مقالات تخصصی

 تمامی حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به "خانه ی هنر و ادبیات پارسا" است
استفاده از مطالب (انتشار عمومی) پایگاه با ذکر منبع بلامانع است

طراحی شده توسط گروه تکاپو

Favicon1